Sarplaninacok eredményei
Varga's Bull - Azra

Azra

• HUNGÁRIA CHAMPION
• SZERB CHAMPION
• INTER CHAMPION

2004

1. 03. 27. BUDAPEST/KLUBKIÁLLÍTÁS/ (HU): CAC, FAJTAGYŐZTES, KLUBGYŐZTES
2. 05. 02. PÁPA (HU): CAC, FAJTAGYŐZTES
3. 05. 08. BUDAPEST (HU): CAC, CACIB, FAJTAGYŐZTES
4. 05. 16. SUBOTICA (YU): R. CAC
5. 05. 30. NITRA (SK): CAC, CACIB
6. 06. 13. PÉCS (HU): CAC, R. CACIB
7. 06. 27. KAPUVÁR (HU): CAC
8. 07. 03. MELENCI (SPECIÁL) (YU): CAC, R. CACIB

2005

1. 10. 01. NOVI SAD (YU): R. CAC
2. 10. 29. TATA (HU): CAC, CACIB
3. 10. 30. TATA (HU): CAC, CACIB
4. 11. 05. NITRA (SK): CAC, CACIB, FAJTAGYŐZTES
5. 11. 06. NITRA (SK): CAC, FAJTAGYŐZTES, SPECIÁLGYŐZTES
6. 12. 10. BUDAPEST (HU): CAC

2006

1. 03. 18. BUDAPEST/KLUBKIÁLLÍTÁS/ (HU): CAC
2. 03. 25. SURCIN (YU): CAC, FAJTAGYŐZTES
3. 03. 26. BEORAD (YU): CAC, CACIB
4. 05. 21. (A): CAC, FAJTAGYŐZTES, KLUBGYŐZTES
5. 07. 22. SZOMBATHELY (HU): CAC, CACIB
6. 07. 23. OBERWART (A): R. CAC
7. 11. 9-12. POZNAN /WORLD DOG SHOW/ (P): CAC, R.CACIB
8. 12. 16. BUDAPEST (HU): CAC, FAJTAGYŐZTES

2007

1. 05. 28. BUDAPEST (KLUBKIÁLLÍTÁS) (HU): CAC
2. 06. 24. SZOLNOK (HU): CAC, FAJTAGYŐZTES
3. 07. 01. SZÉKESFEHÉRVÁR (HU): CAC, R. CACIB
4. 07. 29. GYŐR (HU): CAC
5. 08. 04. SZEKSZÁRD (HU): CAC
6. 09. 8-9. KECSKEMÉT (HU): CAC, CACIB

2008

1. 04. 26. DJSKI KLÁTOV (SPECIÁL) (SK): CAC
2. 05. 10. BUDAPEST (HU): CAC, CACIB, FAJTAGYŐZTES
3. 05. 17 NIS-KALCA KUP /SPECIÁL/ (YU): LEGSZEBB SZUKA
4. 06. 01. SZÉKESFEHÉRVÁR (HU): CAC
5. 06. 22. KULA (YU): CAC
6. 09. 07. OBREOVAC (YU): CAC, R. CACIB

2009

06. 20. SZÉKESFEHÉRVÁR (HU): CAC, CACIB

07. 11. NAGYVÁRAD (RU): CAC
Bíró: Dr. Molnár Zsolt

07. 18. SZOMBATHELY (HU): CAC, R. CACIB
Bíró: László István

07. 26. IRIG (YU): CAC, CACIB
Bíró: Evica Mišic




Varga's Bull - Adolf

Adolf

• HUNGÁRIA CHAMPION
• SZERB CHAMPION

2005

1. 03. 19. BUDAPEST /KLUBKIÁLLÍTÁS/ (HU): NAGYON IGÉRETES
2. 12. 10. BUDAPEST (HU): FIATAL OSZTÁLY GYŐZTES

2006

1. 03. 18. BUDAPEST (HU): CAC
2. 04. 15. ODZACI (YU): R. CAC
3. 04. 22. TATA (HU): CAC, CACIB
4. 09. 30. NOVI SAD (YU): CAC, R. CACIB
5. 10. 21. BUDAPEST (HU): R. CAC

2007

1. 03. 10. SURCIN /SPECIÁL/ (YU): R. CAC
2. 04. 01. KANJIZA (YU): CAC, R. CACIB
3. 05. 06. NAGYATÁD (HU): CAC
4. 05. 20. SUBOTICA (YU): CAC, R. CACIB
5. 05. 26. BUDAPEST (HU): R. CAC
6. 06. 24. SZOLNOK (HU): CAC
7. 10. 13. NOVI SAD (YU): R. CAC
8. 10. 21. BUDAPEST (HU): CAC, R. CACIB

2008

1. 05. 11. BUDAPEST (HU): CAC, R. CACIB
2. 06. 08. INDIJA (YU): CAC, R. CACIB
3. 06. 22. KULA (YU): CAC, FAJTAGYŐZTES
4. 07. 27. IRIG (YU): CAC
5. 09. 28. SENTA (YU): CAC
6. 10. 03. BUDAPEST/KLUBKIÁLLÍTÁS/ (HU): CAC






Reidl's - Bitang

Reidl's - Bitang

HUNGÁRIA JUNIOR CAHAMPION - 2007. 05. 14.
• HUNGÁRIA CHAMPION - 2008. 06. 09.
• SZERB CHAMPION
• 2007. ÉV LEGEREDMÉNYESEBB SARPLANINAC KAN KUTYÁJA

2006

1. 03. 18. BUDAPEST (HU): FIATAL OSZTÁLY GYŐZTES, FIATAL KLUBGYŐZTES
2. 03. 25. SURCIN /SPECIÁL/ (YU): FIATAL OSZTÁLY GYŐZTES
3. 04. 15. ODZACI (YU): FIATAL OSZTÁLY GYŐZTES
4. 04. 22. TATA (HU): FIATAL OSZTÁLY GYŐZTES, FAJTAGYŐZTES
5. 05. 28. ZALAEGERSZEG (HU): FIATAL OSZTÁLY GYŐZTES, FAJTAGYŐZTES
6. 06. 11. SZÉKESFEHÉRVÁR (HU): FIATAL OSZTÁLY GYŐZTES, FAJTAGYŐZTES
7. 09. 09. KECSKEMÉT (HU): CAC, CACIB
8. 09. 10. KECSKEMÉT (HU): CAC, CACIB
9. 09. 30. NOVI SAD (YU): R. CAC
10. 10. 21. BUDAPEST (HU): CAC, R.CACIB
11. 10. 22. BUDAPEST (HU): CAC, R. CACIB
12. 11. 9-12. POZNAN (P)/WORLD DOG SHOW/: CAC
13. 16. BUDAPEST (HU): CAC

2007

1. 03. 10. SURCIN /SPECIÁL/ (YU):
2. 05. 28. BUDAPEST (HU): CAC, KLUBGYŐZTES
3. 07. 01. SZÉKESFEHÉRVÁR (HU): CAC, R.CACIB
4. 07. 21. SZOMBATHELY (HU): CAC, CACIB, FAJTAGYŐZTES
5. 07. 29. GYŐR (HU): CAC, FAJTAGYŐZTES
6. 08. 04. SZEKSZÁRD (HU): CAC, FAJTAGYŐZTES
7. 09. 8-9. KECSKEMÉT (HU): CAC, CACIB
8. 09. 16. BACKA TOPOLA (YU): CAC, R. CACIB
9. 09. 23. SENTA (YU): CAC
10. 10. 20. BUDAPEST (HU): CAC, R. CACIB

2008

01. 26-27. TRENCIN (SK): R. CAC
03. 30. KALOCSA (HU): CAC
04. 06. NOVI SAD (YU): CAC
05. 03. SUBOTICA (YU): CAC
05. 17. NIS /KALCA KUP-SPECIÁL/: KÍTŰNŐ
05. 25. SUBOTICA (YU): CAC, R.CACIB
06. 01. SZÉKESFEHRVÁR (HU): CAC
06. 15. PÉCS (HU): CAC, CACIB
08. 31. SOMBOR (YU): CAC
09. 07. OBRENOVAC (YU): R. CAC
09. 21. NOVI SAD (YU): CAC, CACIB, FAJTAGYŐZTES
10. 19. SZENTES (HU): CAC
10. 26. DOMBÓVÁR (HU): CAC
12. 21. BUDAPEST /DERBY/ (HU): CAC

2009

03. 21. BUDAPEST (SPECIAL CAC) (HU): CAC
03. 22. KISKUNFÉLEGYHÁZA (HU): CAC

04. 03. ZALAEGERSZEG (HU): Kitűnő 1., CAC, BOB.
Bíró: Pettkó Csaba

04. 05. PÁPA (HU): CAC
05. 09. SIVAC (YU): CAC., R.CACIB.
Bíró: Paróci Pál

05. 10. JÁSZBERÉNY (HU): Kitűnő 1., CAC., HFGY.
Bíró: László István

06. 20. SZÉKESFEHÉRVÁR (HU): CAC, R. CACIB
06. 21. SZÉKESFEHÉRVÁR (HU): CAC, CACIB, FAJTAGYŐZTES /HFGY/
07. 11. NAGYVÁRAD(RU): CAC, LEGSZEBB KAN
Bíró: Dr. Molnár Zsolt

07. 18. SZOMBATHELY (HU): CAC, CACIB
Bíró: László István


08. 23. ADA (YU): CAC

09. 12. KECSKEMÉT (HU:) Kitűnő 1., CAC., CACIB., HFGY.
Bíró: Kiss Antal




Reidl's  - Britta



Reidl's - Britta

2006

1. 03. 18. BUDAPEST (HU): FIATAL OSZTÁLY GYŐZTES, FIATAL KLUBGYŐZTES
2. 04. 15. ODZACI (YU): FIATAL OSZTÁLY GYŐZTES
3. 04. 22. TATA (HU): FIATAL OSZTÁLY GYŐZTES
4. 06. 11. SZÉKESFEHÉRVÁR (HU): FIATAL OSZTÁLY GYŐZTES
5. 09. 09. KECSKEMÉT (HU): CAC, CACIB, FAJTAGYŐZTES
6. 09. 10. KECSKEMÉT (HU): CAC, CACIB, FAJTAGYŐZTES
7. 09. 9-12. POZNAN /WORLD DOG SHOW/ (P): CAC
8. 09. 30. NOVI SAD (YU): CAC, R.CACIB
9. 10. 21. BUDAPEST (HU): R. CAC

2007

1. 05. 20. SUBOTICA (YU): CAC, CACIB, FAJTAGYŐZTES
2. 05. 26. BUDAPEST (HU): CAC, CACIB, FAJTAGYŐZTES
3. 05. 28. BUDAPEST (HU): CAC, FAJTAGYŐZTES, KLUBGYŐZTES
4. 07. 01. SZÉKESFEHÉRVÁR (HU): CAC, CACIB
5. 07. 21. SZOMBATHELY (HU): CAC, CACIB
6. 07. 29. GYŐR (HU): CAC
7. 08. 04. SZEKSZÁRD (HU): CAC
8. 11. 03. NITRA (SK): CAC

2008

1. 01. 26-27. TRENCIN (SK): CAC, CACIB, FAJTAGYŐZTES
2. 02. 09. SURCIN /SPECIÁL/ (YU): CAC
3. 04. 06. NOVI SAD (YU): CAC
4. 04. 20. SÁRVÁR (HU): CAC, FAJTAGYŐZTES
5. 04. 26. (SLO): CAC
6. 05. 11. BUDAPEST (HU): CAC, CACIB, FAJTAGYŐZTES
7. 05. 25. SUBOTICA (YU): CAC, CACIB
8. 06. 01. SZÉKESFEHÉRVÁR (HU): CAC, FAJTAGYŐZTES
9. 06. 08. INDIJA (YU): R. CAC
10. 06. 15. PÉCS (HU): CAC, CACIB
11. 08. 31. SOMBOR (YU): CAC, FAJTAGYŐZTES
12. 09. 07. OBRENOVAC (YU): R. CAC
13. 10. 03. BUDAPEST /KLUBKIÁLÍTÁS/(HU): R. CAC
14. 10. 26. DOMBÓVÁR (HU): CAC, FAJTAGYŐZTES
15. 12. 21. BUDAPEST /DERBY/ (HU): CAC

2009

03. 01. SURCIN (SZERBIA) SPECIAL (YU): CAC

03. 21. BUDAPEST (SPECIAL CAC) HU: CAC

03. 22. KISKUNFÉLEGYHÁZA (HU): CAC, FAJTA GYŐZTES

04. 03. ZALAEGERSZEG (HU): Kitűnő 1., CAC.
Bíró: Pettkó Csaba

04. 05. PÁPA (HU): CAC, FAJTAGYŐZTES

05. 10. JÁSZBERÉNY (HU): CAC., Kitűnő 1.
Bíró: László István


06. 21. SZÉKESFEHÉRVÁR (HU): CAC, CACIB

08. 30. SOMBOR (YU): CAC


08. 06. PÁPA (HU): Kitűnő 1., CAC., BOB.
Bíró: Hartman György



Varga's Bull - Charmen

Varga's Bull Charmen

• HUNGÁRIA CHAMPION
• HUNGÁRIA SHOW CHAMPION
• SZERB CHAMPION
• INTER CHAMPION

2005

1. 03. 12. SURCIN (YU): CAC
2. 03. 19. BUDAPEST (HU): CAC
3. 03. 13. NOVI SAD (YU): R.CAC
4. 03. 27. BEOGRAD (YU): CAC
5. 04. 03. DOMBÓVÁR (HU): CAC
6. 04. 09. SUBOTICA (YU): CAC, CACIB
7. 04. 10. SZEGED (HU): CAC, CACIB
8. 04. 16. KANJIZA (YU): R. CAC
9. 04. 30. BUDAPEST (HU): CAC, CACIB
10. 05. 07. SOMBOR (YU): CAC, CACIB
11. 05. 14. SZILVÁSVÁRAD (HU): CAC
12. 05. 15. SZILVÁSVÁRAD (HU): CAC, R.CACIB
13. 05. 22. CAC
14. 05. 29. NITRA (SLO): CAC, CACIB
15. 06. 12. SZÉKESFEHÉRVÁR (HU): R.CAC
16. 06. 18. PÁPA (HU): CAC, CACIB
17. 06. 26. NOVI KNEZEVAC (YU): CAC
18. 07. 09. MELENCI (YU): R.CAC
19. 07. 10. SREMSKI KARLOVCI (YU): CAC, CACIB
20. 07. 30. SZOMBATHELY (HU): CAC, CACIB

2006

1. 04. 15. ODZACI (YU): CAC, CACIB
2. 04. 22. TATA (HU): CAC, CACIB
3. 09. 30. NOVI SAD (YU): R.CAC
4. 10. 21. BUDAPEST (HU): CAC, R.CACIB
5. 10. 22. BUDAPEST (HU): CAC

2007

1. 04. 01. KANJIZA (YU): CAC, CACIB
2. 11. 31. NITRA (SLO): R. CAC






Varga's Bull - Chato

Varga's Bull Chato

• HUNGÁRIA CHAMPION
• HUNGÁRIA SHOW CHAMPION
• SZERB CHAMPION
• INTER CHAMPION

2005

1. 02. 05. BUDAPEST (HU: CAC, R. CACIB
2. 02. 06. BUDAPEST (HU): CAC, CACIB, FAJTAGYŐZTES
3. 03. 12. SURCIN /SPECIÁL/ (YU): R. CAC
4. 03. 13. BEOGRAD (YU): R. CAC
5. 03. 19. BUDAPEST (HU): CAC
6. 03. 27. NOVI SAD (YU): SZERB GYŐZTES
7. 04. 03. DOMBÓVÁR (HU): CAC, FAJTAGYŐZTES
8. 04. 09. SUBOTICA (YU): CAC, R. CACIB
9. 04. 10. PÉCS (HU): CAC, R. CACIB
10. 04. 16. KANJIZA (YU): CAC, FAJTAGYŐZTES
11. 05. 07. SOMBOR (YU): CAC, CACIB, FAJTAGYŐZTES
12. 05. 14. SZILVÁSVÁRAD (HU): CAC, R. CACIB
13. 05. 15. SZILVÁSVÁRAD (HU): CAC, R. CACIB
14. 05. 22. OBERWART (A): CAC
15. 05. 29. NITRA (SK): CAC, CACIB, FAJTAGYŐZTES
16. 06. 05. TULLN /EURO DOG SHOW/: CAC
17. 06. 18. PÁPA (HU): CAC, CACIB, FAJTAGYŐZTES
18. 06. 26. NOVI KNEZEVAC (YU): CAC
19. 07. 09. MELENCI (YU): CAC
20. 07. 10. SREMSKI KARLOVCI (YU): CAC, CACIB, FAJTAGYŐZTES
21. 07. 30. SZOMBATHELY (HU): CAC, CACIB
22. 07. 31. OBERWART (A): CAC, CACIB
23. 09. 10. KECSKEMÉT (HU): CAC, R. CACIB
24. 09. 11. KECSKEMÉT (HU): CAC, R. CACIB
25. 09. 18. LENDAVA (SLO): CAC, CACIB, FAJTAGYŐZTES
26. 10. 09. 0SIJEK (HR): CAC, R. CACIB
27. 11. 05. NITRA /SPECIÁL/ (SK): R. CAC
28. 11. 06. NITRA (SK): CAC, CACIB
29. 12. 10. BUDAPEST/DERBY/ (HU): CAC

2006

1. 03. 18. BUDAPEST /KUBKIÁLLÍTÁS/ (HU): CAC
2. 04. 15. ODZACI (YU): CAC, R. CACIB
3. 05. 21. TRAISKIRCHEN (A): CAC, KLUBGYŐZTES
4. 06. 11. SZÉKESFEHÉRVÁR (HU): CAC
5. 09. 10. KECSKEMÉT (HU): CAC, R. CACIB

2007

1. 04. 29. NO KNEZEVAC (YU): R. CAC
2. 05. 06. NAGYATÁD (HU): CAC
3. 05. 26. BUDAPEST (HU): CAC, CACIB
4. 05. 28. BUDAPEST (HU): CAC
5. 06. 24. SZOLNOK (HU): CAC
6. 07. 29. GYŐR (HU): CAC
7. 08. 04. SZEKSZÁRD (HU): CAC
8. 11. 03. NITRA (SK): R. CAC

2008

1. 03. 30. KALOCSA (HU): CAC, FAJTAGYŐZTES
2. 05. 11. BUDAPEST (HU): CAC, CACIB
3. 07. 27. IRIG (YU): CAC, FAJTAGYŐZTES
4. 08. 13. SOMBOR (YU): CAC
5. 09. 07. OBRENOVAC (YU): CAC, SZERB GYŐZTES

2009

03. 21. SPECIAL (HU): OSZTÁLY GYŐZTES (CAC)

07. 26. IRIG (YU): CAC, R. CACIB
Bíró: Evica Mišic




Varga's Bull - Erni

Varga's Bull - Erni

2008

1. 04. 26. DJSKY KLÁTOV (SLO): FIATAL OSZTÁLY GYÖZTES (CAJC, SPECIÁL) 2. 05. 17. NIS (YU): K1 (KALCA KUP)
3. 05. 25. SUBOTICA (YU): FIATAL OSZTÁLY GYÖZTES (P.R.M.)
4. 06. 01. SZÉKESFEHÉRVÁR (HU): HPJ
5. 06. 08. INDIJA (YU): FIATAL OSZTÁLY GYÖZTES (P.R.M.)
6. 06. 15. PÉCS (HU): HPJ, FAJTA GYÖZTES
7. 06. 22. KULA (YU): FIATAL OSZTÁLY GYÖZTES (P.R.M.)
8. 07. 27. IRIG (YU): FIATAL OSZTÁLY GYÖZTES (P.R.M.)
9. 10. 03. BUDAPEST (HU): CAC (KLUB KIÁLLÍTÁS)
10. 10. 19. SZENTES (HU): CAC
11. 10. 26. DOMBÓVÁR (HU): CAC

2009

03. 21. BUDAPEST (HU): (SPECIAL CAC) CAC.

03. 29 KANJIZA (YU): CAC, R.CACIB.

04. 03. ZALAEGERSZEG (HU): Kitűnő 1., CAC.
Bíró: Pettkó Csaba

05. 31. KULA (YU): KITŰNŐ 1., BOB., BOG., CAC.
Bíró: Dobrosavljev Milan

06. 20. SZÉKESFEHÉRVÁR (HU): CAC, R. CACIB

07. 11 NAGYVÁRAD (RU): CAC, LEGSZEBB SZUKA, FAJTAGYŐZTES
Bíró: Dr. Molnár Zsolt

07. 18. SZOMBATHELY (HU): CAC, CACIB, FAJTAGYŐZTES
Bíró: László István

07. 26. IRIG (YU): CAC, R. CACIB
Bíró: Evica Mišic

08. 23. ADA (YU): CAC

10.10. WORLD DOG SHAW - BRATISLAVA (YU): Kitűnő, R.CAC
Bíró: Bojan Matakovic

11. 28-29. BUDAPEST (HU): 2 x Kitűnő 1., 2 x CAC., 2 x CACIB.
Hungary Champion
Bírók: Bánhegyi Pálné és Tamás Károly

2010

03.20. SZÉKESFEHÉRVÁR (HU:) Kitűnő 1., R.CAC.
Bíró: Dr. Jakkel Tamás

03. 21. SURCIN (YU): Kitűnő 1., Champion osztály CAC., Special győztes
Bírók: Pavlovic Liljana és Gvozdenovic Predrag

05. 02. KAPUVÁR (HU): Kitűnő 1., CAC.
Bíró: Hartmann György

05. 03. CEGLÉD (HU): Kitűnő 1., CAC.
Bíró: Hartmann György

06. 06. SZEKESFEHERVAR (HU): Kitűnő 1., CAC.
Bíró: Hódosi József

07. 25. IRIG (YU): Kitűnő 1., CAC., CACIB., BOB., BOG III. Tenyészcsoport 1.
Bíró: Mile Aleksovski (Macedonia)

08. 21. ADA (YU): Kitűnő 1., CAC.
Bíró: Curcic Zoran

08. 29. STAPAR (YU): Kitűnő 1., CAC.
Bíró: Zoran Lolic (SRB)

09. 05. MOSONMAGYARÓVÁR (HU): Kitűnő 1., CAC.
Bíró: Hartmann György (HU)

09. 30 - 10. 03. EUROPEAN DOG SHOW 2010:
European Winner 2010 - Best of Breed
Bíró: Jelka Simcic

09. 30 - 10. 03. EUROPEAN SPECIAL 2010:
CAC., Specialna Winner (female)
Bíró: Jelka Simcic






Varga's Bull - Jumbo

Varga's Bull Jumbo

HUNGÁRIA JUNIOR CHAMPION

2008

1. 03. 30. KALOCSA (HU): HPJ
2. 04. 20. SÁRVÁR (HU): HPJ
3. 04. 26. DJSKY KLÁTOV (SLO): CAC (SPECIÁL)
4. 05. 03. SIVAC (YU): FIATAL OSZTÁLY GYŐZTES (P.R.M.)
5. 05. 10. BUDAPEST (HU): HPJ
6. 05. 17. NIS (YU): K1 (KALCA KUP)
7. 05. 25. SUBOTICA (YU): FIATAL OSZTÁLY GYŐZTES (P.R.M.)
8. 06. 01. SZÉKESFEHÉRVÁR (HU): HPJ
9. 06. 08. INDIJA (YU): FIATAL OSZTÁLY GYŐZTES (P.R.M.)
10. 06. 15. PÉCS (HU): HPJ
11. 06. 22. KULA (YU): FIATAL OSZTÁLY GYŐZTES (P.R.M.)
12. 09. 21. NOVI SAD (YU): FIATAL OSZTÁLY GYŐZTES (P.R.M.)
13. 09. 28. SENTA (YU): CAC, FAJTA GYŐZTES
14. 10. 19. SZENTES (HU): CAC
15. 12. 21. BUDAPEST (HU): CAC, DERBY GYŐZTES

2009

03. 01. SURCIN (SPECIAL) YU: CAC, LEGSZEBB FELNŐTT KAN, (SPECIAL GYŐZTES)
RES. BIS.

03. 21. BUDAPEST (HU): (SPECIAL CAC): OSZTÁLY GYŐZTES (CAC), FAJTAGYŐZTES, BIS II.

03. 22. KISKUNFÉLEGYHÁZA (HU): CAC.

03. 29 KANJIZA (YU): CAC, R.CACIB.

04. 03. ZALAEGERSZEG (HU): Kitűnő 1., CAC.
Bíró: Pettkó Csaba

04. 05. PÁPA (HU): CAC.

05. 09. SIVAC (YU): R.CAC.
Bíró: Paróci Pál

05. 10. JÁSZBERÉNY (HU): CAC, Kitűnő 1.
Bíró: László István

06. 20. SZÉKESFEHÉRVÁR (HU): CAC, CACIB, FAJTAGYŐZTES/HFGY/

07. 11. NAGYVÁRAD (RU): CAC
Bíró: Dr. Molnár Zsolt

07.18. SZOMMBATHELY (HU): CAC, R. CACIB
Bíró: László István

07. 26. IRIG (YU): CAC, CACIB, FAJTAGYŐZTES
Bíró: Evica Mišic

08. 23. ADA (YU): CAC, FAJTAGYŐZTES

09. 12. KECSKEMÉT (HU:) Kitűnő 1., CAC., R.CACIB.
Bíró: Kiss Antal

10.10. WORLD DOG SHAW - BRATISLAVA (YU): Kitűnő, R.CAC
Bíró: Bojan Matakovic

11. 28-29. BUDAPEST (HU): 2 x Kitűnő 1., 2 x CAC., 2 x R.CACIB.
Hungary Champion
Bírók: Bánhegyi Pálné és Tamás Károly

2010

03.20. SZÉKESFEHÉRVÁR (HU:) Kitűnő 1., CAC., Klubgyőztes, Fajtagyőztes
Bíró: Dr. Jakkel Tamás

05. 02. KAPUVÁR (HU): Kitűnő 1., CAC., BOB
Bíró: Hartmann György

05. 03. CEGLÉD (HU): Kitűnő 1., CAC., BOB
Bíró: Hartmann György

06. 06. SZEKESFEHERVAR (HU): Kitűnő 1., CAC.
Bíró: Hódosi József

07. 25. IRIG (YU): Kitűnő 1., CAC., CACIB
Bíró: Mile Aleksovski (Macedonia)

08. 29. STAPAR (YU): Kitűnő 1., CAC., BOB.
Bíró: Zoran Lolic (SRB)

09. 05. MOSONMAGYARÓVÁR (HU): Kitűnő 1., BOB., BOG 1.
Bíró: Hartmann György (HU)

09. 11. ÓPUSZTASZER (HU): Kitűnő 1., CAC.
Bíró: Bosnyák Tibor (SRB)

09. 30 - 10. 03. EUROPEAN DOG SHOW: CAC.
Bíró: Jelka Simcic

09. 30 - 10. 03. EUROPEAN SPECIAL 2010: R.CAC.
Bíró: Jelka Simcic

10. 27-28. DÚJVÁROS (HU): Kitűnő 1., CAC.
Bíró: Petkó Csaba

2011

05. 15. SRBOBRAN (SRB): Kitűnő 1., CAC., BOB., BOG., BIS 1.
Bírók: Evica Misic, Vladimir Zizakov, Istvan Orcik

05. 29. SZÉKESFEHÉRVÁR: Kitűnő 1., CAC., CACIB., BOB.
Bíró: László István

08. 06. PÁPA: Kitűnő 1., CAC.
Bíró: Hartman György




Varga's Bull - Gdzsyna

Varga's Bull - Gdzsyna

2007

1. 05. 06. NAGYATÁD (HU): CAC
2. 05. 20. SUBOTICA (YU): CAC, R.CACIB
3. 09. 16. BACKA TOPOLA (YU): CAC, CACIB
4. 09. 23. SENTA (YU): CAC
5. 10. 13. NOVI SAD (YU): CAC, R. CACIB
6. 10. 26. DOMBÓVÁR (HU): CAC

2009

SZERB CHAMPION

2010

09. 11. ÓPUSZTASZER (HU): Kitűnő 1., CAC.
Bíró: Bosnyák Tibor (SRB)

09. 26. SENTA (YU): Kitűnő 1., CAC., BOB., Prvak rase
Bíró: Mudresa Vasko (MAC)




Varga's Bull - Kora

Varga's Bull - Kora

2008

1. 04. 26. DJSKY KLÁTOV (SLO): FIATAL SPECIÁL GYŐZTES
2. 09. 21. NOVI SAD (YU): FIATAL OSZTÁLY GYŐZTES
3. 09. 28. SENTA (YU): FIATAL OSZTÁLY GYŐZTES
4. 10. 03. BUDAPEST (HU): HPJ, FIATAL KLUB GYŐZTES
5. 10. 19. SZENTES (HU): HPJ, FAJTA GYŐZTES
6. 12. 21. BUDAPEST (HU): HPJ, DERBY GYŐZTES, FAJTA GYÖZTES

2009

03. 01. SURCIN (SZERBIA) SPECIAL (YU)
03. 21. BUDAPEST (HU): (SPECIAL CAC): CAC
05. 09. SIVAC (YU): CAC., CACIB.
Bíró: Paróci Pál







Varga's Bull - Debeli

Varga's Bull - Debeli

• HUNGÁRIA JUNIOR CHAMPION
• HUNGÁRIA CHAMPION
• HUNGÁRIA SHOW CHAMPION
• SZERB CHAMPION
• INTER CHAMPION

2005

1. 04. 10. SZEGED (HU): FIATAL OSZTÁLY GYŐZTES, FAJTA GYŐZTES
2. 04. 16. KANJIZA (YU): FIATAL OSZTÁLY GYŐZTES
3. 04. 30. BUDAPEST (HU): FIATAL OSZTÁLY GYŐZTES
4. 05. 07. SOMBOR (YU): FIATAL OSZTÁLY GYŐZTES
5. 05. 14. SZILVÁSVÁRAD (HU): FIATAL OSZTÁLY GYŐZTES
6. 05. 15. SZILVÁSVÁRAD (HU): FIATAL OSZTÁLY GYŐZTES
7. 05. 22. (A): FIATAL OSZTÁLY GYŐZTES
8. 05. 29. NITRA (SK): CAC
9. 06. 05. TULLN (A): FIATAL OSZTÁLY GYŐZTES
10. 06. 12. SZÉKESFEHÉRVÁR (HU): FIATAL OSZTÁLY GYŐZTES
11. 06. 18. PÁPA (HU): FIATAL OSZTÁLY GYŐZTES
12. 06. 26. NOVI KNEZEVAC (YU): FIATAL OSZTÁLY GYŐZTES, FAJTA GYŐZTES
13. 07. 09. MELENCI (YU): FIATAL OSZTÁLY GYŐZTES
14. 07. 10. SREMSKI KARLOVCKI (YU): FIATAL OSZTÁLY GYŐZTES
15. 07. 30. SZOMBATHELY (HU): FIATAL OSZTÁLY GYŐZTES, FAJTAGYŐZTES
16. 07. 31. OBERWART (A): FIATAL OSZTÁLY GYŐZTES, FAJTA GYŐZTES
17. 08. 28. DEBRECEN (HU): CAC, CACIB
18. 09. 10. KECSKEMÉT (HU): CAC, CACIB, FAJTAGYŐZTES
19. 09. 11. KECSKEMÉT (HU): CAC, CACIB, FAJTAGYŐZTES
20. 09. 24. ARAD (RU): FIATAL OSZÁLY GYŐZTES
21. 09. 25. ARAD (RU): FIATAL OSZTÁLY GYŐZTES
22. 10. 01. NOVI SAD (YU): FIATAL OSZTÁLY GYŐZTES
23. 10. 30. TATA (HU): CAC, CACIB
24. 11. 06. NITRA (SK): CAC
25. 12. 10. BUDAPEST (HU): CAC, HUNGÁRIA DERBY GYŐZTES

2006.

1. 03. 25. BEOGRAD (YU): R. CAC
2. 05. 28. ZALAEGERSZEG (HU): CAC
3. 07. 22. SZOMBATHELY (HU): CAC, CACIB
4. 09. 09. KECSKEMÉT (HU): CAC, R. CACIB

2007

1. 05. 20. BEOGRAD (YU): CAC, CACIB
2. 07. 01. SZÉKESFEHÉRVÁR (HU): CAC, CACIB, FAJTAGYŐZTES
3. 09. 09. KECSKEMÉT (HU): CAC, CACIB, FAJTAGYŐZTES
4. 09. 23. SENTA (YU): CAC, FAJTAGYŐZTES

2008

1. 10. 03 BUDAPEST /KLUBKIÁLLÍTÁS/ (HU): CAC, FAJTA GYŐZTES, KLUB GYŐZTES

2009

06. 21. SZÉKESFEHÉRVÁR (HU): CAC, R. CACIB





Varga's Bull - Orpheusz

Varga's Bull - Orpheusz

2009

03. 01. SURCIN (SZERBIA): SPECIAL (YU)
03. 21. BDAPEST (HU): (SPECIAL CAC) FIATAL OSZTÁLY GYŐZTES
03. 22. KISKUNFÉLEGYHÁZA (HU): FIATAL OSZTÁLY GYŐZTES
03. 29. KANJIZA (YU): FIATAL OSZTÁLY GYŐZTES
04. 05. PÁPA (HU): FIATAL OSZTÁLY GYŐZTES

05. 09. SIVAC (YU): FIATAL OSZTÁLY GYŐZTES
Bíró: Paróci Pál

05. 10. JÁSZBERÉNY (HU): Kitűnő 1. HPJ.
Bíró: László István

06. 20. SZÉKESFEHÉRVÁR(HU): FIATAL OSZTÁLY GYŐZTES /HPJ/
07.11 NAGYVÁRAD (RU): FIATAL OSZTÁLY GYŐZTES,
LEGSZEBB FIATAL KUTYA
Bíró: Dr. Molnár Zsolt

08. 23. ADA (YU): CAC
08. 30. SOMBOR (YU): CAC
09. 12. KECSKEMÉT (HU:) Kitűnő 1., CAC.
Bíró: Kiss Antal

10. 24. SENTA (YU): Kitűnő 1., CAC., Fajtagyőztes
Bíró: Nenad Maric

11. 28-29. BUDAPEST (HU): 2 x Kitűnő 1., 2 x CAC., 2 x CACIB., 2 xBOB.
Derby győztes, Hungary Champion
Bírók: Bánhegyi Pálné és Tamás Károly

2010

03.20. SZÉKESFEHÉRVÁR (HU:) Kitűnő 1., R.CAC.
Bíró: Dr. Jakkel Tamás

03. 21. SURCIN (YU): Kitűnő 3.
Bírók: Pavlovic Liljana és Gvozdenovic Predrag

05. 02. KAPUVÁR (HU): Kitűnő 1., CAC.
Bíró: Hartmann György

05. 03. CEGLÉD (HU): Kitűnő 1., CAC.
Bíró: Hartmann György

05. 16. HÓDMEZŐVÁSÁRHELY (HU): Kitűnő 1., CAC.
Bíró: P. Szabó Béla

06. 06. SZEKESFEHERVAR (HU): Kitűnő 1., CAC.
Bíró: Hódosi József

08. 21. ADA (YU): Kitűnő 1., CAC.
Bíró: Curcic Zoran

09. 05. MOSONMAGYARÓVÁR (HU): Kitűnő 1., CAC.
Bíró: Hartmann György (HU)

09. 11. ÓPUSZTASZER (HU): Kitűnő 1., CAC., BOB.
Bíró: Bosnyák Tibor (SRB)

09. 30 - 10. 03. EUROPEAN DOG SHOW: CAC.,
Reserve European Winner 2010
Bíró: Jelka Simcic

10. 27-28. DÚJVÁROS (HU): Kitűnő 1., CAC., BOB. Res. BOG.
Bíró: Siklósi Béla






Debeli Od Drndarskog

Debeli Od Drndarskog

SZLOVÁK CHAMPION
• SZERB CHAMPION
• HUNGÁRIA CHAMPION
• HUNGÁRIA SHOW CHAMPION
• INTER CHAMPION
• 2003. ÉV LEGEREDMÉNYESEBB FELNŐTT SRAPLANINAC KAN KUTYÁJA

2003

1. 03. 09. BELGRÁD (YU): R.CAC
2. 03. 22. BUDAPEST (HU): CAC, FAJTAGYŐZTES, KLUBGYŐZTES
3. 04. 12. MELENCI (YU): CAC, FAJTAGYŐTES, SPECIÁLGYŐZTES
4. 04. 19. SZILVÁSVÁRAD (HU): CAC, CACIB, FAJTAGYŐZTES
5. 04. 20. SZILVÁSVÁRAD (HU): CAC, CACIB, FAJTAGYŐZTES
6. 05. 03. NIS /KALCA KUP-SPECIÁL/ (YU): CAC
7. 05. 17. BUDAPEST (YU): CAC, R.CACIB
8. 05. 18. BACKA TOPOLA (YU): CAC, CACIB, FAJTAGYŐZTES
9. 05. 31. DORTMUND/WORLD DOG SHOW/ (D): CAC
10. 06. 08. NITRA (SK): CAC, CACIB
11. 06. 15. PÁPA (HU): CAC, CACIB, FAJTAGYŐZTES
12. 09. 07. KISKUNHALAS (HU): CAC, FAJTAGYŐZTES
13. 09. 14. KECSKEMÉT (HU): CAC, CACIB, FAJTAGYŐZTES
14. 09. 27. ARAD (RU): CAC, CACIB, FAJTAGYŐZTES
15. 09. 28. ARAD (RU): CAC, CACIB, FAJTAGYŐZTES
16. 10. 04. BRATISLAVA /SPECIÁL/ (SK): CAC
17. 10. 05. BRATISLAVA /EURO DOG SHOW/: CAC
18. 10. 26. NOVI SAD (YU): CAC, CACIB

2004

1. 03. 07. GRAZ (A): CAC, CACIB, FAJTAGYŐZTES
2. 03. 13. SURCIN/SPECIÁL/ (YU): CAC (SERTIFIKAT)
3. 03. 27. BUDAPEST (HU): CAC, KLUBGYŐZTES
4. 04. 04. WIESENBURG (A): R. CAC, R. CACIB
5. 05. 07. PÁPA (HU): CAC
6. 05. 08. BUDAPEST (HU): CAC, CACIB
7. 05. 16. SUBOTICA (YU): CAC, R.CACIB
8. 05. 30. NITRA (SK): CAC, CACIB, FAJTAGYŐZTES
9. 06. 06. SZOLNOK (HU): CAC, FAJTAGYŐZTES
10. 06. 13. PÉCS (HU): CAC, CACIB, FAJTAGYŐZTES
11. 06. 27. KAPUVÁR (HU): CAC, FAJTAGYŐZTES
12. 07. 03. MELENCI (YU): CAC, R. CACIB
13. 07. 18. OBERTWART (A): CAC, CACIB, FAJTAGYŐZTES
14. 08. 21. BRATISLAVA (SK): CAC, CACIB, FAJTAGYŐZTES
15. 08. 22. BRATISLAVA (SK): CAC, CACIB, FAJTAGYŐZTES
16. 10. 02. ARAD (RU): CAC, CACIB, FAJTAGYŐZTES
17. 10. 03. ARAD (RU): CAC, FAJTAGYŐZTES
18. 10. 23. NOVI SAD (YU): CAC, CACIB, FAJTAGYŐZTES
19. 11. 06. NITRA /SPECIÁL/ (YU): CAC

2005

1. 03. 12. SURCIN (YU): R.CAC
2. 03. 19. BUDAPEST /KLUBKIÁLLÍTÁS/ (HU): CAC
3. 04. 03. DOMBÓVÁR (HU): CAC
4. 04. 10. SZEGED (HU): CAC, CACIB
5. 04. 30. BUDAPEST (HU): CAC, CACIB, MAGYAR NAGYDÍJ GYŐZTES
6. 05. 22. FEKIXDORF (A): CAC, FAJTAGYŐZTES, KLUBGYŐZTES
7. 06. 22. SZÉKESFEHÉRVÁR (HU): CAC, FAJTAGYŐZTES






Varga's Bull - Natasa

Varga's Bull - Natasa


2009

03. 21. BUDAPEST (SPECIAL CAC) (HU): FIATAL OSZTÁLY GYŐZTES
03. 22. KISKUNFÉLEGYHÁZA (HU): FIATAL OSZTÁLY GYŐZTES
04. 03. ZALAEGERSZEG (HU): Kitűnő 1., HPJ.
Bíró: Pettkó Csaba

04. 05. PÁPA (HU): FIATAL OSZTÁLY GYŐZTES
05. 31. KULA (YU): FIATAL OSZTÁLY GYŐZTES, KITŰNŐ 1.
Bíró: Dobrosavljev Milan

06. 21. SZÉKESFEHÉRVÁR (HU): FIATAL OSZTÁLY GYŐZTES/HPJ/
10.10. WORLD DOG SHAW - BRATISLAVA (YU): Kitúnő, CAJC.,
World Junior Winner 2009., BOB Junior.,
Bíró: Bojan Matakovic

10. 24. SENTA (YU): Kitűnő 1., CAC.
Bíró: Nenad Maric

11. 28-29. BUDAPEST (HU): 2 x Kitűnő 1., 2 x CAC., 2 x R.CACIB.
Derby győztes, Hungary Champion
Bírók: Bánhegyi Pálné és Tamás Károly

2010

03.20. SZÉKESFEHÉRVÁR (HU:) Kitűnő 1., CAC., Klubgyőztes
Bíró: Dr. Jakkel Tamás

05. 02. KAPUVÁR (HU): Kitűnő 1., CAC.
Bíró: Hartmann György

05. 03. CEGLÉD (HU): Kitűnő 1., CAC.
Bíró: Hartmann György

05. 16. HÓDMEZŐVÁSÁRHELY (HU): Kitűnő 1., CAC., BOB.
Bíró: P. Szabó Béla

06. 06. SZEKESFEHERVAR (HU): Kitűnő 1., HPJ., Fajtagyőztes
Bíró: Hódosi József

09. 30 - 10. 03. EUROPEAN SPECIAL 2010: R.CAC.
Bíró: Jelka Simcic

10. 27-28. DÚJVÁROS (HU): Kitűnő 1., CAC.
Bíró: Petkó Csaba

2011

03. 27 KANJIZA (YU): Kitűnő 1., CAC., CACIB. Pravak Rase (BOB)
Bíró: Savicic Nebojsa





Varga's Bull - Bess

Varga's Bull - Bess

INTER CHAMPION

2004

1. 02. 01 BUDAPEST (HU): FIATAL OSZTÁLY GYŐZTES/HPJ/
2. 07. 17. SZOMBATHELY (HU): CAC, CACIB, FAJTAGYŐZTES
3. 08. 15. HATVAN (Hu): CAC, FAJTAGYŐZTES
4. 09. 09. BUDAPEST (HU): CAC
5. 10. 03. SENTA (YU): R. CAC
6. 10. 10. BUDAPEST (HU): CAC, CACIB
7. 10. 23. NOVI SAD (YU): R. CAC
8. 11. 06. NITRA (SK)/SPECIÁL/: CAC
9. 11. 13. BUDAPEST (HU) /DERBY/: CAC, FAJTAGYŐTES, DERBY GYŐZTES

2005

1. 01. 29-30. TRENCIN (SK): CAC, CACIB
2. 02. 05. BUDASPEST (HU): CAC, CACIB
3. 02. 06. BUDAPEST (HU): CAC, CACIB
4. 09. 10. KECSKEMÉT (HU): CAC, CACIB
5. 09. 11. KECSKEMÉT (HU): CAC, R. CACIB
6. 09. 18. LENDAVA (SLO): CAC, CACIB
7. 09. 25. ARAD (RU): CAC, CACIB






Varga's Bull - Ruby

Varga's Bull - Ruby

2009

06. 21. SZÉKESFEHÉRVÁR (HU): NAGYON IGÉRETES
07. 18. SZOMBATHELY (HU): NAGYON IGÉRETES
Bíró: László István





Varga's Bull - Nancy

Varga's Bull - Nancy

2009

Kitűnő 1., Fiatal Osztály Győztes
Bíró: Nenad Maric


2010

09. 11. ÓPUSZTASZER (HU): Kitűnő 1., CAC.
Bíró: Bosnyák Tibor (SRB)

10. 10. COKA (YU): Kitűnő 1., CAC.
Bíró: Vattai Zoltán (SRB)

10. 27-28. DÚJVÁROS (HU): Kitűnő 1., CAC.
Bíró: Petkó Csaba






Varga's Bull - Edward

Varga's Bull - Edward

2010

05. 16. HÓDMEZŐVÁSÁRHELY (HU): Kitűnő 1., HPJ.
Bíró: P. Szabó Béla

08. 29. STAPAR (YU): Kitűnő 1., Fiatal osztály győztes
Bíró: Zoran Lolic (SRB)

09. 05. MOSONMAGYARÓVÁR (HU): Kitűnő 1., HPJ.
Bíró: Hartmann György (HU)

09. 26. SENTA (YU): Kitűnő 1., Fiatal osztály győztes, Prvak raz. mladih
Bíró: Mudresa Vasko (MAC)

10. 10. COKA (YU): Kitűnő 1., Fiatal osztály győztes
Bíró: Vattai Zoltán (SRB)

BOG 1. Bíró: Dejan Gujancic (SRB)
RES BIS. Bíró: Evica Misic (SRB)

10. 27-28. DÚJVÁROS (HU): Kitűnő 1., HPJ.
Bíró: Petkó Csaba






Varga's Bull - Una

Varga's Bull - Una

2010

07. 25. IRIG (YU): Kitűnő 1., Fiatal osztály győztes
Bíró: Mile Aleksovski (Macedonia)

08. 21. ADA (YU): Kitűnő 1., Fiatal osztály győztes, Best Junior
Bíró: Curcic Zoran

09. 05. MOSONMAGYARÓVÁR (HU): Kitűnő 1., HPJ.
Bíró: Hartmann György (HU)

09. 11. ÓPUSZTASZER (HU): Kitűnő 1., HPJ.
Bíró: Bosnyák Tibor (SRB)

09. 30 - 10. 03. EUROPEAN DOG SHOW: Junior Excellent II.
Bíró: Jelka Simcic

2011

04. 09. INDIA (SRB): Kitűnő 1., CAC., CACIB., BOB.
Bíró: Ratibor Cekic

05. 15. SRBOBRAN (SRB): Kitűnő 1., CAC.
Bírók: Evica Misic, Vladimir Zizakov, Istvan Orcik

05. 28. SZÉKESFEHÉRVÁR: Fiatal osztály győzes, Kitűnő 1., CAC., CACIB., BOB.
Bíró: Hódosi József

05. 29. SZÉKESFEHÉRVÁR: Kitűnő 1., CAC., CACIB., BOB.
Bíró: László István

08. 06. PÁPA: Kitűnő 1., CAC.
Bíró: Hartman György






Varga's Bull - Héra

Varga's Bull - Héra

2010

09. 11. ÓPUSZTASZER (HU): Nagyon ígéretes, Baby, res.,
Best in Shaw
Bíró: Bosnyák Tibor (SRB)

2011

03. 27. KANJIZA (YU): Kitűnő 1., Fiatal osztály győztes
Bíró: Savicic Nebojsa

04. 09. INDIA (SRB): Kitűnő 1., (Fiatal osztály győztes) Pr. Junior
Bíró: Ratibor Cekic

05. 15. SRBOBRAN (SRB): Kitűnő 1., Fiatal osztály győztes
Bírók: Evica Misic, Vladimir Zizakov, Istvan Orcik

05. 28. SZÉKESFEHÉRVÁR: Fiatal osztály győzes, Kitűnő 1.
Bíró: Hódosi József






Reidl's Debeli

Reidl's Debeli

2010

09. 11. ÓPUSZTASZER (HU): Nagyon ígéretes.
Bíró: Bosnyák Tibor (SRB)

2011

05. 15. SRBOBRAN (SRB): Kitűnő 1., Fiatal osztály győztes
Bírók: Evica Misic, Vladimir Zizakov, Istvan Orcik

08. 06. PÁPA (HU): Kitűnő 1., CAC.
Bíró: Hartman György






Varga's Bull - Edgard

Varga's Bull - Edgard

2010

09. 11. ÓPUSZTASZER (HU): Kitűnő 1., HPJ.
Bíró: Bosnyák Tibor (SRB)

2011

05. 28. SZÉKESFEHÉRVÁR: Kitűnő 1., CAC.
Bíró: Hódosi József






Varga's Bull - Bach

Varga's Bull - Bach

2011

03. 27 KANJIZA (YU): Kitűnő 1., CAC., R.CACIB.
Bíró: Savicic Nebojsa

05. 29. SZÉKESFEHÉRVÁR: Kitűnő 1., CAC., R.CACIB.
Bíró: László István

08. 06. PÁPA: Kitűnő 1., CAC.
Bíró: Hartman György






Grand od Stankovica

Grand od Stankovica

2011

03. 27 KANJIZA (YU): Kitűnő 1. CAC. CACIB.
Bíró: Savicic Nebojsa





Gorstak

Gorstak

2011

05. 15. SRBOBRAN (SRB): Kitűnő 1., CAC.
Bírók: Evica Misic, Vladimir Zizakov, Istvan Orcik

05. 28. SZÉKESFEHÉRVÁR: Kitűnő 1., CAC., R.CACIB.
Bíró: Hódosi József






Varga's Bull Jenny

Varga's Bull Jenny

2011

08. 06. PÁPA (HU): Nagyon ígéretes, Baby BIS 2.
Bíró: Hartman György